Parę lat temu pracowałem z klientem, który interesy prowadził poważne, ale do kwestii formalnych – delikatnie mówiąc – niespecjalnie się przykładał. A że musiałem mieć pewność, że poczta zostanie wysłana listem poleconym, a przy wpisywaniu adresów nikt niczego nie pokręci, przygotowałem wtedy dodatkowo klientowi oprócz pism także potwierdzenia nadania (zresztą do dziś tak robię, jeśli wymaga tego sytuacja).

Został mi po tym zleceniu druczek, który do dziś się przydaje. A że jest to całkiem fajny przykład wykorzystania funkcji formularzy i przycisków w plikach PDF, które niedawno wychwalałem, postanowiłem udostępnić plik czytelnikom bloga – może się jeszcze komuś przyda. Zachęcam do pobrania:

Pocztowe_potwierdzenie_nadania_DRUCZEK_formularz.pdf

Opcja aktywnego formularza pozwala wkleić dane adresowe np. wprost z pisma, a format kartki A4 pozwala łatwo wydrukować i później zeskanować potwierdzenie. Dodałem także pole na wewnętrzną, dodatkową adnotację oraz do wyboru opcje przesyłki (priorytet / ZPO). Funkcji przycisków Wyczyść i Drukuj chyba nie trzeba tłumaczyć. 😉