26 listopada 2019 r. w Warszawie w przepięknej i ekskluzywnej atmosferze 38. piętra wieżowca Warsaw Spire odbyła się konferencja LegalTech w praktyce radcy prawnego, organizowana przez OIRP w Warszawie.

Temat, który przydzielił mi mec. Tomasz Zalewski, dobry duch i spiritus movens całego wydarzenia, to Jak być ‚sprawnym prawnikiem’ i wycisnąć maksimum z dostępnej technologii?

Jako początkujący YouTuber postanowiłem nagrać swoje wystąpienie – bo to też swego rodzaju ciekawa przygoda techniczna, zwłaszcza jak się na co dzień nie dysponuje profesjonalnym sprzętem do nagrywania.

Swoją drogą, to w sumie fascynujące i na swój sposób piękne, że dziś na dobrą sprawę wystarczy smartfon i już można próbować realizować jakąś własną amatorską produkcję filmową. W trosce o realizację pożyczyłem od niezawodnego Jacka Stanisławskiego jeszcze mały statyw i mikrofon krawatowy (dzięki Jacek!), który podłączyłem do drugiego telefonu, który użyłem jako rejestrator dźwięku.

Pomyślałem, że jak coś pójdzie nie tak z wideo, to przynajmniej fonia będzie osobno (i od biedy zrobimy podcast…). Tutaj oczywiście z góry przepraszam, za może niezbyt idealne ustawienie „kamery” i moje osobiste niedoskonałości, nad którymi muszę zdecydowanie popracować („yyyyyy…”).

A poza tym oczywiście serdecznie zapraszam do obejrzenia moich wynurzeń nt. tego jak wyciskać możliwie dużo, a najlepiej maksimum, z dostępnej technologi. Zwłaszcza jak się nie dysponuje nieograniczonym budżetem 😉

Film jest dostępny w serwisie YouTube.

ps.

W rozmowach kuluarowych obiecałem osobny wpis instruktażowy nt. „pradziadkaAttachi – czyli o tym, jak zrobić w Wordzie z automatu listę załączników do pisma tylko na bazie styli i spisu treści. Osobny artykuł na ten temat zaraz wpadnie na bloga.