Krótki wpis, trochę pamiętnikowy – bo po raz pierwszy prowadziłem webinar sieciowy dla blisko setki osób.

Niby teraz co chwila uczestniczymy w telekonferencjach on-line i powinien to być chleb powszedni, ale takie zorganizowane i zapowiadane publicznie wydarzenie dla dużej grupy to jednak zupełnie inna para kaloszy. Trema jest jednak znacznie większa, tak samo jak strach przed tym, żeby od strony technicznej wszystko zadziałało jak trzeba. Pierwszy raz korzystałem też z platformy ClickMeeting – dobre narzędzie!

Webinar

Co do samego wydarzenia: w ramach akcji #BackOfficeHeroes jako Mecenas Załącznik omawiałem i prezentowałem temat załączników do pism – nieodłączny element pism procesowych, ale zahaczyłem też o załączniki do umów i do zwykłych pism (chociaż nie starczyło nam czasu na omówienie załączników formalnych!)

Zaczęliśmy od przeglądu i obserwacji z życia wziętych, jak inni radzą sobie z załącznikami do pism, tworzeniem list załączników oraz ich numerowaniem – specjalnie w tym celu zebrałem kilka przykładów z mojej własnej praktyki.

Webinar nie był tylko taką typową gadającą głową, ponieważ:

  • zrobiliśmy coś na kształt live cooking, czyli komputerowego odpowiednika gotowania na żywo na ekranie: dzieląc ekran swojego komputera prezentowałem działanie ATTACHI.pl (dodatku do MS WORD, wspierającego tworzenie pism z załącznikami) na przykładzie konkretnego pisma procesowego;
  • po części wprowadzającej oraz demonstracji na żywo była sesja pytań uczestników i moich odpowiedzi; przyznam, że niektóre pytania nieco mnie zastrzeliły!

Też specjalnie publikuję wpis po wydarzeniu, bo jeśli jakaś odpowiedź wymagałaby uzupełnienia lub ktoś po obejrzeniu webinaru miałby kolejne pytania, to oczywiście zachęcam do kontynuacji dyskusji np. w komentarzach pod tym wpisem.

Link do nagrania w serwisie YouTube

Webinar jest do obejrzenia tutaj – https://youtu.be/ueJPRwAvVWo:

Całość ma ponad godzinę, więc mały spis treści co jest gdzie:

Z kronikarskiego obowiązku muszę jeszcze wspomnieć, że webinar poprowadził Marcin Szymankiewicz z Advisor247 Legal a nad całością techniczną czuwał Jacek Stanisławski z Tomczak | Stanisławski. Marketing Prawniczy – za co im serdecznie dziękuję.