Dziś krótki wpis ogłoszeniowy, jaka jest główna idea i czego można się spodziewać na najbliższym szkoleniu stacjonarnym (nareszcie coś na żywo!) z cyklu Word dla prawników, które odbędzie się w sobotę (weekend!) o godz. 9:00 w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych przy ul. Chwaliszewo 69 w Poznaniu.

Zapisy – pod tym linkiem: https://forms.office.com/r/UCJyb8qXFG

Edit 21.11.2022: lista pełna

*

Na zeszłorocznym szkoleniu Edytor tekstu MS Word w codziennej pracy prawnika (czerwiec 2021 r.), w którym uczestniczyła zaskakująco duża liczba 140 radców prawnych złożyłem dwie obietnice:

  1. że powstanie instruktażowy wpis o tym, jak najprościej zaprzyjaźnić się z stylami; trochę to trwało… ale powstał: Po szkoleniu z Worda: jak NAJPROŚCIEJ zaprzyjaźnić się ze stylami?
  2. że w ramach Akademii Nowoczesnego Radcy Prawnego przy OIRP w Poznaniu zrobimy dodatkowe szkolenie stacjonarne z Worda; to z kolei trwało jeszcze dłużej, ale nic w przyrodzie nie ginie – wreszcie nadszedł ten czas.

W ankietach oceniających zeszłoroczne szkolenie dość często powtarzał się wniosek o szkolenie stacjonarne oraz nieco bardziej kameralne i warsztatowe zajęcia (czyli coś bardziej w kierunku entry level). Na pierwszej edycji rzeczywiście w programie było mnóstwo zagadnień (może nawet trochę za dużo) do przedstawienia w dość ograniczonym czasie. To może i było w miarę OK jako sygnalizacja i ogólne pokazanie co jak działa lub może działać, ale formuła online i spore audytorium wykluczały bardziej szczegółowe dyskusje nad poszczególnymi zagadnieniami czy spokojne powtórzenie poszczególnych ćwiczeń. Można więc powiedzieć, że szkolenie stacjonarne jest przygotowane przede wszystkim z myślą o osobach, które zostały z pewnym niedosytem po szkoleniu w czerwcu’21.

Co do spraw organizacyjnych:

  • zajęcia odbędą się w sali na parterze,
  • mile widziane i rekomendowane jest przyniesienie własnych komputerów – formuła warsztatu zakłada równoległe ze mną wykonanie paru ćwiczeń (jeśli coś komuś nie będzie działać – spróbujemy to na miejscu rozwiązać)
  • zajęcia będziemy prowadzić z udziałem rzutnika,
  • zachęcam do przybycia 10-15 min wcześniej w celu podłączenia sprzętu,
  • będę przy okazji spotkania na żywo odpytywał o najnowsze żarty o prawnikach – wszelkie nowości będę premiował specjalnymi nagrodami,
  • prądu powinno starczyć dla wszystkich – z fotografii, którą przesłał mi naczelny haker izbowy (serdecznie pozdrawiam kolegę Przemysława 😉 wynika, iż jesteśmy w izbie wspaniale zabezpieczeni w przedłużacze

Gdyby dzień wcześniej nie wypadałyby Andrzejki, zalecałbym również się wyspać, ale w takim układzie terminowo-kalendarzowym cała nadzieja w kofeinie.

Kopia PDF-a z planem szkoleń na drugie półrocze 2022 – tutaj:

Są jeszcze w planach dwa ciekawe szkolenia, serdecznie polecam uwadze.

Do zobaczenia!